מערכות מחוברות רשת –ON GRID SYSTEMS

מערכות מחוברות רשת –ON GRID SYSTEMS

מערכות מחוברות רשת הן מערכות המזינות וניזונות מרשת החשמל הארצית. כאשר המערכת פעילה, מועבר החשמל המיוצר אל רשת החשמל הארצית דרך מונה יצור המונה את החשמל המיוצר. במקביל ממשיך בעל המתקן להיות מחובר לרשת החשמל הארצית ולמשוך חשמל מהרשת על פי הנוהג הקיים.
הסבר על התהליך: פאנליים סולאריים ממירים את אנרגית השמש לחשמל. החשמל עובר דרך ממיר מתח חילופין הממיר אותו למתח המותאם לרשת החשמל הארצית. מהממיר עובר החשמל למונה היצור. חברת החשמל משלמת ליצרן (בעל הבית) עבור כל החשמל שיוצר ונספר במונה היצור ולא רק עבור ההפרש בין צריכה ליצור – לא משנה כמה צרכת – בכל מקרה תקבל תמורה מלאה עבור יצור החשמל הסולארי. ממונה היצור מזין החשמל את הבית ואת רשת החשמל הארצית.

 

  • מערכות ביתיות

  • מערכות המתוקנות על גג ביתי מערכות אלו הן לרוב בנות 4-15KWp ותופסות כ 40 עד 200 מ"ר שטח גג דגש על הספק הממיר והעמסה של P.V ביחס של עד 1.4 אנו נספק קיט להרכבה עצמית  בהתאם לתכנון ראשוני במקרים אילו נבקש את תוכנית גג גרמושקה וצילום גג להבנה כללית בנושא מיקום וגודל המתקן. אנו ממליצים טכנולוגית ממיר solaredge עם אופטימייזרים בהתאם.  פאנליים סולאריים ממגוון ספקים איכותיים לבחירה בהתאם לזמינות ,וכמובן קונסטרוקציה בהתאם לגג רעפים או גג שטוח . על פי אמות המידה המוגדרות על ידי רשות החשמל, מערכת בהספק העולה על 15 ק"ו (הספק הממיר) אך אינו עולה על 200 ק"ו (הספק הממיר), תוגש לבקשת אישור שילוב ברשת החשמל במסגרת אסדרה הנקראת "תעריפית". במסגרת אסדרה זו, התקבול עבור האנרגיה (קוט"ש) המיוצרת על ידי המערכת הסולארית ה45 אג' לקוט"ש. תוקפו של ההסכם עם חברת החשמל הוא 25 שנים.
  • מערכות עיסקיות

  • מערכת סולארית מסחרית היא מערכת המפיקה החל מ-15 קילו וואט של חשמל ועד ל-100 קילו וואט. בהתאם להסדרה במסגרתה תקום המערכת, החשמל שתייצר יכול לשמש לצריכה עצמית של צרכן החשמל או למכירה לחברת החשמל. הקמת מערכת סולארית מסחרית אטרקטיבית כיום יותר מאי פעם בתור כלי שמשלב בין רווח נוסף לבין חיסכון בהוצאות הקיימות. מערכת שכזו מתאימה להקמה על כל גג פנוי שגודלו מ- 150-1500 מ”ר, כמו למשל בתי ספר, מתנ”סים, מפעלים , מחסנים ומבני חקלאות כגון בתי אריזה, רפתות ולולים . למעשה כל מקום צרכנות יהנה מהרווח שנובע ממכירת החשמל במקרה של ההסדרה התעריפית, או מהחיסכון בהקטנת עלויות החשמל, הקמת מערכת סולארית על גגות מבנים משתלמת הרבה יותר לבעל המערכת – ישנה התחייבות של המדינה לרכוש את החשמל המיוצר במחיר קבוע מראש ל-25 שנה כיום התשלום אותו רשות החשמל מתחייבת לשלם הוא 45 אג' לקוט"ש מיוצר לא כולל מע"מ. מערכות אלו מגיעות החל מהספק של 15-100KW . ניתן לבחור בין 2 שיטות התחשבנות כפי שקבעה רשות החשמל –
  • שיטת ייצור– הצרכן ממשיך לשלם על החשמל שהוא צורך מחברת החשמל ואת האנרגיה שהוא מייצר מהמערכת הסולארית, הוא מוכר לחברת החשמל בתעריף קבוע למשך 25 שנה!
    שיטת הזרמה – כל עוד יש שימוש באנרגיה שהמערכת הסולארית מייצרת בזמן אמת אז חסכת באותו רגע את הקנייה של אותה אנרגיה מחברת חשמל. במידה ואין שימוש לכל האנרגיה שמיוצרת בזמן אמת, מוכרים ישירות לחברת חשמל בתעריף קבוע למשך 25 שנה.

 

 

 

 

 

פרויקטים