פתרונות גיבוי ואגירה משולבים

הפתרון להתקדמות האנרגיה מתחדשת הוא אגירה

תחום האנרגיה המתחדשת שנחשב מאוד בקנה מידה עולמי, תלוי בעיקר בהתפתחות מערכות אנרגיה. עם זאת, לאנרגיות אלה אופי לא יציב, שכן שמש זמינה רק חצי מהיום ורוח אינה זמינה כל הזמן. לכן, יש צורך לאגור את האנרגיה כדי שזו תהיה זמינה לאורך כל היממה ותיצור חלופה יציבה לתחנות הכוח הקונבנציונליות. אגירה מסייעת לרשת בכמה היבטים: דינמיות הרשת, ויסות התדר ו”יישור הקו” (הכוונה להפרשים בין ביקוש להיצע בשעות שונות). כמו כן יש באגירה תועלת בתמיכה ברמות המתחים ברשת וחיסכון בקווי הולכה. מערכות אלו פועלות הן בסינכרון מול רשת החשמל והן באופן עצמי בתצורה של אי חשמלי. החברה מתאימה לכל צרכן את המענה הנדרש לו בהתאם למאפייני הצריכה והייצור הייחודים לו והכל במטרה להגיע לאופטימיזציה כלכלית ולשביעות רצון הלקוח. טכנולוגית אגירת אנרגיה בסוללות הינה הצעד הבא במשק האנרגיה המאפשרת ניצול אופטימלי של מקורות הייצור והגברת היעילות במקטע האספקה. יעדי הממשלה לקידום האנרגיות המתחדשות לעשור הקרוב, לצד היעדים לצמצום פליטות גזי החממה וקידום בנייה מאופסת אנרגיה תגביר עד מאוד את הצורך באגירת אנרגיה וניהולה כך שהייצור ממקורות מתחדשים ידע לפגוש את הביקוש בהתאם לפרופיל הצריכה של הלקוח.

גיבוי חשמל:

ספק כוח AC אל=פסק קבוע ON- Line– המרה כפולה של ממיר ומטען ,מבודדת את צרכן החשמל מהפרעות באספקת חשמל הרשת
ספק כוח AC אל=פסק קבוע OFF- Line– יחידת המרה ממיר- מטען (קומבי), מספקת חשמל ממקור החשמל ישירות לצרכן. כאשר יש נפילת באספקת החשמל מערכת הקומבי ממשיכה לספק חשמל ללא הפרעה מבנק המצברים.
גיבוי חשמל ביתי-מערכת קומבי מוצבת מוכנה לגבות את מערכת החשמל, כאשר יש נפילה של רשת החשמל, מערכת הקומבי מספקת את החשמל הצבור במצברים לצרכני החשמל (מתאים גם לגיבוי מערכות שבת).
גיבוי חשמל משולב מערכת סולארית מחוברת רשת-מערכת הגיבוי המותקנת מאפשרת את פעילות המערכת המחוברת לרשת כרגיל. כאשר יש הפסקת חשמל חיבור הממירים הסולאריים מוסת לאספקת החשמל הנדרש להפעלת ציוד מגובה ולטעינת מצברים.

פרויקטים